12.06.24 Gliwice

W czerwcową środę, Klub Kendo AZS Gliwice zorganizował Egzaminy na stopnie Kyu i Shodan. Nasi uczniowie, w 5-cio osobowy składzie, podchodzili do Egzaminu na stopnie Kyu. Egzaminy zaliczone, tym samym mamy w Klubie pięć nowych stopni, a są to:

- 4 x 5 Kyu

- 1 x 2 Kyu

Gratulacje, praca włożona w treningi pokazuje swoje efekty.

25-26.05.2024 Wrocław

W sobotę, 25-ego maja, Nasza 4-osobowa reprezentacja, miała okazję uczestniczyć w tematycznym zgrupowaniu poświęcony stylowi Jodan. Pierwsze skrzypce grał Sensei Pomero 7 Dan. Powitał Nas nietypowym Suburi i słowami "welcome to My world".

Bardzo interesujące i inspirujące Zgrupowanie. Niektórzy z obecnych przeszli po nim na "Jodan-ową" stronę mocy :).

Duży szacunek od Nas dla Sensei Caroppo, który do walki używał tylko lewej ręki.

Pozdrawiamy również Sensei-a Wiesława Biel oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo, które jak zwykle świetnie zorganizowało Zgrupowanie.

13-14.04.2024 Wrocław

Kwietniowe otwarte zgrupowanie Kadry we Wrocławiu zaliczone. Około 30-tu Kendo-ków z całej Polski miało okazję potrenować pod okiem Trenerów Polskiej Kadry Narodowej (żeńskiej i męskiej).

Było to bardzo merytoryczne Zgrupowanie, świetnie wyjaśnione techniki Hiki-waza. Elita polskiego Kendo w roli trenerów pokazała swoją klasę.

Duże podziękowania dla Sensei-a Malkiewicza, Sensei-a Biela, Sensei-a Jaśtaka i Sensei-a Szymca.

17-18.02.2024 Gliwice

Na tegoroczne Zgrupowanie z Sensei Yano 7 Dan, Nasz klub wystawił największą jak do tej pory reprezentację. Egzaminy, które były częścią Zgrupowania, zakończyły się sukcesem dla Naszego Klubu. Mamy kolejny stopień mistrzowski Dan w Naszych szeregach.

31.01.2024 Gliwice Egzamin

Egzaminy Kyu

W ostatnim dniu stycznia Nasi uczniowie wzięli udział w Egzaminach Kyu organizowanych przez Klub Kendo AZS Gliwice. Udało się :), mamy nowe stopnie w sekcji. Wszystkim gratulujemy. 

13-14.01.24 Wrocław

Nowy Rok rozpoczęliśmy Zgrupowaniem we Wrocławiu. Treningi prowadzone były przez Sensei, którzy są trenerami Kadry. W wydarzeniu wzięło udział około 45 Kendoków. 

15-17.12.23 Wigilia w Koryukan Dojo Kraków

Tegoroczne Wigilijne Zgrupowanie w Krakowie było sporym wyzwaniem. Aż trzy wyczerpujące treningi, prowadzone przez Sensei Kumpf-a oraz topowych Kendoków z Polski, dały Nam kolejny wór (świąteczny) z prezentami (wiedzą), który przyniesiemy do Naszego Klubu.

02-03.12.2023 Drużynowe Mistrzostwa Polski

DMP zakończone. Medalów nie ma ale jak na Nasz debiut i fakt, że jesteśmy bardzo młodym Klubem, to wyjście z grupy eliminacyjnej, w której były Topowe Kluby, jest dla Nas wystarczające na tym etapie :).

18.11.2023 50-lecie Kendo w Polsce

Veni, vidi i wzięliśmy udział - 50-lecie PZK za Nami.

Największy event, na jakim byliśmy do tej pory jeśli chodzi o ilość Sensei i uczestników. Świetne pokazy Kendo, Iaido i Jodo.

Doborowi goście w tym Jeden Najważniejszy.

Szczerze dziękujemy Sensei Takao Mizushima.


14.10.23 Zgrupowanie z okazji 10-ciolecia Klubu Ryushinkai

Za nami bardzo ciekawe Zgrupowanie zorganizowane przez wrocławski Klub Ryushinkai. Treningi były prowadzone przez uznanych Sensei z Japonii. Mimo że Nasz Klub uczestniczył w nich w okrojonym składzie, godnie reprezentowaliśmy Swoje barwy. 

11.10.2023 Egzaminy

Kolejne Egzaminy za Nami. W Klubie mamy nowe stopnie Kyu.Gratulujemy zdającym.

16.09.23 I Turniej KKRŚ

Dzisiaj w Naszym Klubie zorganizowaliśmy I Turniej KENDO Klub Ruda Śląska.

Startowało sześcioro zawodników i po dwóch rundach zmagań do finału trafiła Nasza Sempai Magda oraz Tomasz. Zwycięzcą okazał się Tomasz (doświadczenie ze strzelectwa sportowego, zimna krew snajpera, były brzemienne w skutkach).

GRATULACJE!!!

To malutki event, Nasza sekcja jest bardzo młoda ale jesteśmy, działamy i brniemy do przodu na Drodze Miecza.

12.08.23 Ishi Dojo

W sierpniu, w Ishi Dojo (Knurów), obyło się kameralne zgrupowanie zorganizowane przez Naszych Sensei-ów z AZS Gliwice, Magdalenę i Piotra Bidzińskich.

Oprócz Kendo-ków z Rudy Śląskiej i Gliwic, uczestniczyli w nim również goście ze Szczecina, Tarnowskich Gór oraz Warszawy.

03-04.06.2023 Warszawa

Czerwcowe Zgrupowanie w Warszawie było pierwszym, na które pojechaliśmy razem z Naszymi uczniami. Organizowane przez Sensei Bosaka (6 Dan) oraz Sensei Yearwood-a (5 Dan), dało Nam kolejną dawkę wiedzy oraz materiał na dalsze treningi.

17.05.2023 Gliwice

W maju odbył się Egzamin na stopnie Kyu. Nasi uczniowie pierwszy raz podchodzili do Egzaminu. Wynik pozytywny, a jakże :). Gratulacje dla zdających.

30.04.2023

Po 6 miesiącach od rozpoczęcia działalności Nasza Sekcja liczy już kilku Kendo-ków. Treningi zaczynają się robić coraz ciekawsze. Przed Nami Egzaminy w maju.

25-26.03.2023 Gliwice

W mojej ocenie Gliwice powoli stają się Stolicą polskiego Kendo. A wszystko dzięki inicjatywie Kendo AZS Gliwice. Już drugi raz w tym roku, a dopiero marzec, odbyło się ogólnoeuropejskie zgrupowanie tym razem prowadzone przez Sensei Yano 7 Dan. Sensei urzekła Nas swoją energią i poczuciem humoru co przełożyło się na fantastyczną atmosferę. W ciągu dwóch dni odbyły się trzy treningi. Duży nacisk położono na Reiho oraz na Kata. Zgrupowanie zakończyło się egzaminami.

19.02.2023 Gliwice

Za Nami pierwsze w tym roku zgrupowanie. 19 lutego 2023 w Gliwicach, mieliśmy okazję ćwiczyć pod okiem Sensei-a Piva (7 Dan). Ponad 5h treningów, podzielonych na dwie sesje, dało Nam kolejną porcję materiału do przećwiczenia.

Dziękujemy również AZS Gliwice ponieważ z Ich inicjatywy ten event się odbył.

Kraków wigilijnie

16-18 grudnia, w Krakowie, odbyło się wigilijne zgrupowanie poprowadzone przez Sensei Uwe Kumpf-a (7 dan). Nasze Dojo brało udział (choć w okrojonym składzie) w tym wydarzeniu. Mieliśmy okazje poćwiczyć w niedzielnej sesji treningowej, składającej się z dwóch części (pierwsza praktyczna, druga poświęcona Kata). Po pierwszej części odbył się Egzamin na stopnie Kyu, gdzie Nasz Klub czynnie pomagał Komisji Egzaminacyjnej pełniąc rolę Motodachi dla zdających.

"Z ziemi włoskiej do Polski" zgrupowanie 11.11.2022

Pierwszy klubowy wyjazd za nami. 11 listopada we Wrocławiu, odbyło się zgrupowanie poprowadzone przez Sensei Angelę Pappacio 7 Dan Kendo. Był to dwudniowy event, w którym uczestniczyło ponad 60 Kendoków z Polski i zagranicy. 

Seminarium Kendo w Gliwicach 09.10.2022

To Nasza ostatnia impreza przed otwarciem Klubu, jednodniowy event Kendo gdzie 6h treningów zwieńczone było egzaminami od 4 Kyu do 3 Dana. Seminarium prowadzili Sensei-e z Polski, Czech i Austrii.