03-04.06.2023 Warszawa

Czerwcowe Zgrupowanie w Warszawie było pierwszym, na które pojechaliśmy razem z Naszymi uczniami. Organizowane przez Sensei Bosaka (6 Dan) oraz Sensei Yearwood-a (5 Dan), dało Nam kolejną dawkę wiedzy oraz materiał na dalsze treningi.

17.05.2023 Gliwice

W maju odbył się Egzamin na stopnie Kyu. Nasi uczniowie pierwszy raz podchodzili do Egzaminu. Wynik pozytywny, a jakże :). Gratulacje dla zdających.

30.04.2023

Po 6 miesiącach od rozpoczęcia działalności Nasza Sekcja liczy już kilku Kendo-ków. Treningi zaczynają się robić coraz ciekawsze. Przed Nami Egzaminy w maju.

25-26.03.2023 Gliwice

W mojej ocenie Gliwice powoli stają się Stolicą polskiego Kendo. A wszystko dzięki inicjatywie Kendo AZS Gliwice. Już drugi raz w tym roku, a dopiero marzec, odbyło się ogólnoeuropejskie zgrupowanie tym razem prowadzone przez Sensei Yano 7 Dan. Sensei urzekła Nas swoją energią i poczuciem humoru co przełożyło się na fantastyczną atmosferę. W ciągu dwóch dni odbyły się trzy treningi. Duży nacisk położono na Reiho oraz na Kata. Zgrupowanie zakończyło się egzaminami.

19.02.2023 Gliwice

Za Nami pierwsze w tym roku zgrupowanie. 19 lutego 2023 w Gliwicach, mieliśmy okazję ćwiczyć pod okiem Sensei-a Piva (7 Dan). Ponad 5h treningów, podzielonych na dwie sesje, dało Nam kolejną porcję materiału do przećwiczenia.

Dziękujemy również AZS Gliwice ponieważ z Ich inicjatywy ten event się odbył.

Kraków wigilijnie

16-18 grudnia, w Krakowie, odbyło się wigilijne zgrupowanie poprowadzone przez Sensei Uwe Kumpf-a (7 dan). Nasze Dojo brało udział (choć w okrojonym składzie) w tym wydarzeniu. Mieliśmy okazje poćwiczyć w niedzielnej sesji treningowej, składającej się z dwóch części (pierwsza praktyczna, druga poświęcona Kata). Po pierwszej części odbył się Egzamin na stopnie Kyu, gdzie Nasz Klub czynnie pomagał Komisji Egzaminacyjnej pełniąc rolę Motodachi dla zdających.

"Z ziemi włoskiej do Polski" zgrupowanie 11.11.2022

Pierwszy klubowy wyjazd za nami. 11 listopada we Wrocławiu, odbyło się zgrupowanie poprowadzone przez Sensei Angelę Pappacio 7 Dan Kendo. Był to dwudniowy event, w którym uczestniczyło ponad 60 Kendoków z Polski i zagranicy. 

Seminarium Kendo w Gliwicach 09.10.2022

To Nasza ostatnia impreza przed otwarciem Klubu, jednodniowy event Kendo gdzie 6h treningów zwieńczone było egzaminami od 4 Kyu do 3 Dana. Seminarium prowadzili Sensei-e z Polski, Czech i Austrii.